Uppfödare inom FRK Västra

Här hittar ni kontaktinformation till alla uppfödare inom sektionen

 

 Kennel Bez-Ami’s
Bert och Bittan Börjesson
Vedum Åkatorp 3
534 61 Vedum

0512-43 129, 0730-21 15 60
bittan.borjesson@gmail.com

Kennel Bistos
Birgitta Stockhaus
Gränd 1, 516 96 Aplared
033-28 02 06, 0702-46 26 03

birgitta@bistos.se

Kennel Carmita
Marita Hansson
0702-97 79 55

maritashundar@telia.com

 

Kennel Cat Baloo
Eva Bergstedt
0322-140 61
eva@tagg.biz

Kennel Coasters
Gunilla Andersson
0300-629 01, 0701-70 53 86
kennelcoasters@gmail.com

 Kennel Dafnes
Ulla-Britt Höfling
Södra Kedum Brotorp 2

534 94 Vara

0708-15 08 10
ullabritt.hoefling@hotmail.com

Kennel Doglegs
Pia Björklund Bratt
031-68 27 50, 0707-91 16 15
piab551@gmail.com

Kennel Explicit
Matilda Lückner
Mariedal, 533 92 Lundsbrunn 

0708-55 11 17

kennel.explicit@gmail.com

Flatterhaft Flatcoats
Anneli Karlsson
Flathult 11. 517 95 Olsfors
0708-29 65 70
kennel@flatterhaft.se

FLAT-TYRE'S  kennel
Nossebro 
 

Gilliam’s Kennel
Karin Friberg
Hildas väg 6, Västersjön
463 93 Västerlanda
0723-16 13 71
kennel@gilliam.se

Hinnareds Kennel
Annika och Tom Rölander
rolander@hinnareds.se

Kennel Håll Fast
Karin Torstensson
0512-612 52, 0705-64 67 12
ktorstensson@gmail.com

Högtryckets Kennel
Eva Svensson & Linnea Carlsson
0510-223 48
högtryckets@gmail.com

Kennel Inspirations
Lars Nilsson
Torp Liden, 456 94 Hunnebostrand
0523-523 55, 0702-02 04 88
lars.y.nilsson85@gmail.com

Hallonets Kennel
Maria Jansson
0500-44 21 25, 0707-88 42 75
maria@hallonets.se

Kennel Miss Mallorys
Annica Reitmaier
Oskarstöm
035-614 49, 0702-40 24 26
annicareitmaier@telia.com

Micawbers Kennel
Inger Karlsson
Sexdrega
0703-28 32 52
inger@micawber.se

Morgandens Kennel
Marianne Brännström
Kärret 19, 546 91 Karlsborg
0505-311 54
marianne@morgandenskennel.se
leif@morgandenskennel.se

Kennel Onebright
Helen Grönberg
V.Röd 410, 44274 Harestad
Tel: 0708-682114
 heleng_pettersson@hotmail.com

Kennel Starflats
Camilla Jakobsen
0303-74 31 12, 0708-19 54 12
camilla.jakobsen@telia.com

Stigforsens Kennel
Marita Stigelius
Älvåkersv. 541, 434 96 Kungsbacka
0300-211 36, 0705-12 57 15
stigforsens@hem.utfors.se

 Susedalens Kennel
Marie Tell  
0346-422 52, 0703-52 46 72

Johanna Ling
070- 260 96 80
fordinhund1@gmail.com

Kennel Svartalwen
Anna-Lena Wendt
0709-60 63 15
svartalwen68@gmail.com

Torpedos Kennel
Kicki Olsson
0702-78 58 49
torpedos57@gmail.com

Ungskogens Flatcoated retriever och tax
Cornelia Hasselqvist
Årnäs Torsmadsvägen 5
54275 Mariestad
072-7035462

  

 

 

 

 

 

       

 

Besökare idag: 0
Denna månad: 296
Totalt: 86230