Uppfödare inom FRK Västra

Här hittar ni kontaktinformation till alla uppfödare inom sektionen

 

Kennel Antopos
Anette och Roffe Kjellqvist
Tollered
0707-560067
antopos@kennel.se

Kennel Bez-Ami’s
Bert och Bittan Börjesson
0512-43 129, 0730-21 15 60
bittan.borjesson@gmail.com

Kennel Bistos
Birgitta Stockhaus
Gränd 1, 516 96 Aplared
033-28 02 06, 0702-46 26 03
birgitta@bistos.se

Kennel Black Attraction
Elisabeth Karlin och Peter Bågendahl
Tulebo Strandv. 73, 428 34 Kållered
kennel@blackattraction.se

Brödjeholms Kennel
Viveca Eriksson
035-69 000, 0706-04 07 94
brodjeholms@tele2.se

Kennel Carmita
Marita Hansson
0702-97 79 55
maritashundar@telia.com

Kennel Cat Baloo
Eva Bergstedt
0322-140 61
eva@tagg.biz

Kennel Coasters
Gunilla Andersson
0300-629 01, 0701-70 53 86
kennelcoasters@gmail.com

Kennel Concurro
Renée Selander
0300-291 01, 0706-79 84 94
renee.selander@telia.com

Kennel Dafnes
Ulla-Britt Höfling
0708-15 08 10
ullabritt.hoefling@hotmail.com

Kennel Doglegs
Pia Björklund Bratt
031-68 27 50, 0707-91 16 15
piab551@gmail.com

Kennel Explicit
Matilda Lückner
Mariedal, 533 92 Lundsbrunn
0511-511 17, 0708-55 11 17
kennel.explicit@gmail.com

Flatterhaft Flatcoats 
Anneli Karlsson  
Flathult 11. 517 95 Olsfors
0708-29 65 70
kennel@flatterhaft.se

Gilliam’s Kennel
Karin Friberg
Hildas väg 6, Västersjön
463 93 Västerlanda
0723-16 13 71
kennel@gilliam.se

 

Hinnareds Kennel
Annika och Tom Rölander
rolander@hinnareds.se

Kennel Håll Fast
Karin Torstensson
0512-612 52, 0705-64 67 12
ktorstensson@gmail.com

Högtryckets Kennel
Eva Svensson
0510-223 48
eva.linnea@compaqnet.com

Kennel Inspirations
Lars Nilsson
Torp Liden, 450 46 Hunnebostrand
0523-523 55, 0702-02 04 88
lars.y.nilsson@spray.se

Hallonets Kennel
Maria Jansson
0500-44 21 25, 0707-88 42 75
maria@hallonets.se

Kennel Miss Mallorys
Annica Reitmaier
Oskarstöm
035-614 49, 0702-40 24 26
andersochannica@telia.com

Micawbers Kennel
Inger Karlsson
Sexdrega
033-28 32 52, 0703-28 32 52
micawber.inger@telia.com

Morgandens Kennel
Marianne Brännström
Kärret 19, 546 91 Karlsborg
0505-311 54
marianne@morgandenskennel.se
leif@morgandenskennel.se

Kennel Onebright
Helen Petterson och Roland Grönberg
Sandvik 190, 442 74 Harestad
0303-22 03 43, 0303-22 04 85
heleng_petterson@hotmail.com
rolandgronberg@bredband2.com

Kennel Starflats
Camilla Jakobsen
0303-74 31 12, 0708-19 54 12
camilla.jakobsen@telia.com

Stigforsens Kennel
Marita Stigelius
Älvåkersv. 541, 434 96 Kungsbacka
0300-211 36, 0705-12 57 15
stigforsens@hem.utfors.se

Storyteller’s Kennel
MariAnn Andersson
0340-65 70 43
storytelles@swipnet.se

Susedalens Kennel
Marie Tell
0346-422 52, 0703-52 46 72
susedalenskennel@telia.com

Kennel Svartalwen
Anna-Lena Wendt
0709-60 63 15
anna-lena.wendt@kappahl.com

Torpedos Kennel
Kicki Olsson
0520-42 31 12, 0702-78 58 49
torpedos57@gmail.com

 

 

 

 

 

       

 

Besökare idag: 13 | Denna månad: 236 | Totalt: 75521